CE
Soru Sahibi
19 Aralık 2020 02:05

Ultrason sonucu

Merhaba hocam. Ben idrarda yanma ve idrardan kısa süre sonra tekrar idrar yapma isteği ile ürolojiye gittim. Yapılan ultrason sonucu: Sağ böbrek üst ve orta kaliks grupları belirgindir. Her iki böbrek parankim ekojenitesi grade 1 artmıştır. Mesane duvarı kalınlaşmıştır (6.6mm). Prostat, prostatit ile uyumlu hiperekoik ve hipertrofiktir (25 cc). Prostat mesaneye indentasyon yapmıştır. Sol vezika seminalis sağa göre hipertrofik olup vaskülarite artmış inflomasyon ile uyumlu hiperekoik görünümündedir. İDRAR TAHLİLİ SONUÇLARIM İSE HEPSI TEMİZ. Bu ultrason sonucuna göre ne gibi bir sıkıntım mevcuttur hocam?

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. İbrahim Buldu
Üroloji , Çocuk Ürolojisi

İdrar yolu enfeksiyonu var. Aynı zamanda böbrek mesane prostatta da anatomik değişiklikler var. Muayene edip ayrıntılı araştırmak gerekir

19 Aralık 2020 11:45