ec
Soru Sahibi
12 Ocak 2014 18:16

suyun azalması

hocam ıyı gunler esım 7 haftalık hamıle ılk dogumunda suyu kalmamıstı erken dogum oldu sezeryanla.bu hamıleleıktede bunu onlemek ıcın ne onerırsınız ve ne kadar sıklıkla dr kontrolune gıtmelı tsk edrım hocam esım 29 yasında

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yeşim Bülbül
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Perinatoloji - Riskli Gebelikler

merhaba Su azalması eğer erken membran rüptürü nedeniyle oldu ise bu gebelikte enfeksiyon açısından araştırma yapılmasını, idrar yolları, vajina ve dişlerde bir enfeksiyon odağı varsa tedavisini öneririm. Eğer bebek küçük ise ve plasenta yetmezliğine bağlı olarak su azaldı ise 12. haftada uterin arter Doppler muayenesi ve yakın olarak bebeğin gelişiminin takibini öneririm.

13 Ocak 2014 16:17