zx
Soru Sahibi
5 Haziran 2015 01:22

sut dişi -tel

İyi akşamlar doktor bey,benim on dişlerimde hafif eğrilik var ve onun hemen sol yanındaki dişimin sut dişim olduğunu öğrendim.Uzun zamandır çuruk dilimdende dişimin etten biraz ayrıldığını hissediyorum.24 yaşındayım sut dişi çektrip oluşan boşluğu tel ile kapatmam ortalama ne kadar sürer? Sut dişimin yerine implant yaptrmasam dişim düzelir mi ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yücel Yılmaz
Diş Hekimi , Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Merhabalar, Öncelikle bu kısmın hem röntgen hem de klinik görüntüsü üzerinden hareket edilebileceğini belirtmeliyim. Ortodontik olarak yaklaşım sizin için boşluğun miktarı göz önüne alınarak ne kadar etkili olur, açıkçası pek kestiremiyorum. İmplant düşünülebilir, ancak boşluk miktarı bu kısma yerleştirilecek olan implant çapı için önemlidir. Bence, bu kısım üzerindeki estetik tasarımının bir "estetik (gülüş) tasarım programı" üzerinden size gösterilmesi ve sonrasında hem fikir olduğunuzda girişime karar verilmesi gerekebilir. Aksi durumda, sonuç her iki taraf için de sürpriz olabilir. Saygılarımla... Prof.Dr.Yücel YILMAZ.

5 Haziran 2015 09:33