EO
Soru Sahibi
21 Şubat 2014 18:27

şeker dengelenmesi ve insülün kullanılması hakkında

Merhabalar hocam benim sorum annemde aniden şeker cıktı nefes darlığı için gittiğimizde yapılan kan testlerinde şeker oranı cok yüksek çıktı açlık şekeri 350 olmuş hastaneye yatırdık şekeri 1 haftada dengeye almaya çalıstılar bi inip bi çıkıyodu son iki gun biraz daha iyi olunca çıkardık şu an evde ve doktoru insülün ve ilaçlar verdi insilün kalemde 30 a getirip yapıyor ve glifor diye bi ilaç verdi bide yemekler 15 dk once aldığı bilaç var hocam annemin şekeri hala hareketli yani yine sabitleyemedik bide arada terleme oluyor vucudunda karıncalanmalar oluyormus sizin oneriniz nedir ilk başta insilün tedavisi olması normal mi bide bu şekeri nasıl sabitleyebiliriz diyetini de uyguluyor ama çaresiz kaldık ilk defa karşılaştık bu hastalıkla yardımcı olursanız seviniriz.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Zeynel Beyhan
Dahiliye - İç Hastalıkları , Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları

Sayın Oguzhan Bey, Şekeri sabitleyecek bir tedavi henüz mümkün değil.Gelecekte de pek olası gözükmüyor.Bu kadar yüksek şeker ve ifade etttiğiniz tablo ile insülin başlanması doğal.Size vakit ayıracak ve hasta ve yakınlarını bu hastalık ve tedavi konusun eğitecek bir endokrinoloğla temasa geçmeniz gerek.Saygılar

22 Şubat 2014 12:47