ÜA
Soru Sahibi
8 Mayıs 2017 13:09

Pseudopapilödem

İyi günler hocam, 6 ay önce tesadüfen sol optik sinir superiorunda siliklik tespit edildi. Octde nazalde sinir lifi incelmesi var denildi pseuodopapilödem olabilir dendi. Son zamanlarda geceleri karıncalanma tarzında görmem var ayrıca araba farları çok büyük gözüküyor. Gündüz tek gözle baktığımda bu karıncalanmayı hissediyorum odaklanınca baktığım yer kararıypr gibi. En son çekildiğim oct de değişiklik yoktu.bu neyle ilgili olabilir?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Fethi İdiman
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

bu soruya da yanıt vermiştim. Göz hekimleri gözde bir sorun yok diyorsa nörolojikm açıdan ileri incelemeler yapılamsı uygundur.

16 Mayıs 2017 16:20
ÜA
Soru Sahibi

Cevap verdiğiniz için teşekkürler hocam. Nörolojik inceleme yapıldı vep ve kontrastlı mr çekildi ilk tespit edildiği zaman. Herhangi birşey bulunmadı.lakin benim geceleri bulanık ve karıncalı görmem yeni oluşmaya başladı. Tekrar gitmeli miyim? Yanıtınız için şimdiden teşekkürler

16 Mayıs 2017 21:07
Prof. Dr. Fethi İdiman
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

evet yeniden başvurmanız uygundur.

20 Haziran 2017 14:56