tg
Soru Sahibi
9 Temmuz 2015 11:27

planlı gebelik

ayşe hanım merhablar. ben 23 yaşındayım ve 10 aylık bir kızım var. hamileliğim sırasında 41. hafta dolmasına rağmen bebeğim dünyaya gelmemişti ve sezeryan yoluyla mekonyumlu olarak dünyaya geldi. hamileliğim boyunca doğal doğum yapabilmek için kendimi çok hazırlamıştım. olmayınca çok ciddi hayal kırıklığı yaşadım. şimdi 2016 kasım ayında 2. gebeliğimi başlatmak istiyorum. mümkünse doğal doğum yapmak istiyorum. tıbben ne kadar mümkündür acaba? 2. gebeliğimin sonunda erkek bebek dünyaya getirmek istiyorum. bunu ne kadar kontrol edebilirim? 10 hafta dolmadan cvs yoluyla bebeğimin cinsiyetini öğrenebilir miyiz mesela? ya da başka horman testleri yapılarak öğrenilmesi mümkün müdür? ya da direk kesin olarak erkek bebeğe hamile kalmanın yolları var mıdır? bu konuda yardımcı olabilirseniz yüzyüze görüşmek isterim. saygılarımla.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ayşe Darama
Kadın Hastalıkları ve Doğum , Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi

Merhaba cinsiyet tayin etme gibi bir şansınız yok ayrıca 2 doğumu normal yapmak risk içerir tekrar sezaryanla doğurmalısınız

9 Temmuz 2015 12:39