HH
Soru Sahibi
8 Şubat 2018 21:04

Periferik yayma

Merhabalar. Annem 47 yasinda.yapilan periferik yayma ( formul lokosit manuel) tetkikinde : lenfosit %30 Comak %8 Pnl %54 Monosit %6 Eozinofil %2 cikmistir. Aciklama kisminda ise: Tromboanizositoz+ her alanda15 20 adet trombosit gozlendi.trombosit sayisi normal saptandi. Atipik hucre yok. Blastik hucre yok .eritrositlerde anizositoz+ dir.bunu yorumlayablirmisiniz.simdiden tesekkur ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Bu soruyu yanıtlayacak bilgiye sahip değilim. Bir Hematoloji uzmanına bu soruyu ulaştırmanız daha uygun olacaktır. Sağlıklı günler dilerim

8 Şubat 2018 21:20