aa
Soru Sahibi
10 Haziran 2015 22:28

nefes darlığı

merhabalar.şuan 19 yaşındayım ve geçtiğimiz yıl haziranından beri yani 1 yıldır nefes darlığı çekiyorum.bu sorunun baş göstermesinden beri ağzımla esneyerek nefes almaya çalışıyorum.bu gerçekten çok rahatsız edici.önemli bir sorun olduğu için ilk önce kardiyolojiye daha sonra da göğüs hastalıklarına gittik.kalp ve akciğer temiz çıktı (röntgen ve tahliller). Tatmin olmadığımız için devlet hastanesi dışında birkaç özel hastaneyede gitmiştik ama hepsi aynı şeyi söyledi ve burun fısfısı ve astım içim kullanılan ağız fısfısı dışında birşey vermediler.sizce bu nefes darlığı psikolojik olabilir mi ve bunun için ne yapmalıyız ? teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Emre Erkilet
Kulak Burun Boğaz hastalıkları - KBB

PSikolojikte olabilir ama mutlaka KBB bölümüne başvurarak burunda ve ağız içinde nefes almanızı engelleyecek bir sorun olup olmadığına baktırmanız gerekir

11 Haziran 2015 10:45