AN
Soru Sahibi
12 Ekim 2015 16:48

Mukuslu Yeşil Kaka

Hocam merhabalar benim 6 ay 24 günlük bir oğlum var.doğum kilosu 3200 gr boyu 50 cm.Şuan 8600 gram 69 cm civarında.Doğduğundan beri mukuslu kimi zaman sarı kimi zaman yeşil kaka poblemimiz var ama ishal gibi su şeklinde olmadı hiç.Kıvamı cıvık.Ek gıdaya geçtik.5-6 olan kaka sayımız 1-3 arasına düştü.Bu duruma eşlik eden kusma vucuda yayılan döküntü hırıltı vs.sıkıntılarımız yok.Gündüz 2 kez 1-1,5 saat arası uyuyor.Gece 9-9,5 gibi uyumaya başlıyor 3-4 kere kalkıyor emiyor geri uyuyor.sabah 6-7 gibi uyanıyor.Doğduğundan beri çok gazlı bir bebek ama rahatça çıkarabiliyor.İlk 2 ay kolik tarzı ağlamaları ve huysuzluğu vardı.Şuan o tarz ağlamalar yok huysuz bir bebekte değil.Ben gözle görülür kan renginde bir kanama görmedim.Bu kandır diye şüphelendiğim durumlarda da gaita da gizli kan baktırdım çıkmadı.Ek gıda da yoğurt ve peynir verdiğimde gazı artıyor diye düşünüyorum.Adana da gastro doktorum 8 ay dolana kadar kesmemi istedi.Sizin görüşünüz nedir?Şimdiden teşekkürler.İyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Vildan Ertekin
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Calprotectin baktığınız mi yüksek se inek sütü alerjisi olabilir

12 Ekim 2015 21:09