kk
Soru Sahibi
26 Şubat 2017 17:24

mikroeliza

hocam merhabar şüpheli ilişkimden 20 ay sonra araştırma hastanesin de mikroeliza,vdrl,hemogram,crp,idrar,b12 vitamini,d vitamini hepsi çok şükür temiz çıktı hıv konusunu kafamdan atabilirmiyim tekrar test olmama gerek varmıdır kızılaya kan bagışın da bulunabilirmiyim saugılarımla

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Engin Seber
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

S.KAYA , Sorunuz biraz tam istediğinizi yansıtmıyor gibi. Mikroeliza bir lab elisa sisteminin adı. Digerleri ise bir çok hastalıkta ve syfilis te yapılan testler. Mikroelisa ile AIDS-HIV araştırması yapıldı ve negatif çıktı ise hastalığınız yok, rahat olabilirsiniz.

27 Şubat 2017 14:31
kk
Soru Sahibi

hocam 600 gün 20 ay sonra araştırma hastanesin de MİKROELİZA antihbs 160 pozitif anti hıv 0.18 negatif anti hcv 0.05 negatif hbsag 0.05 negatif hıv konusunu kapatabilirmiyim tekrar test olmaya gerek varmıdır kızılaya kan bagışın da bulunabilirmiyim saygılarımla

27 Şubat 2017 18:42
Uzm. Dr. Engin Seber
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

S.KAYA, Test sonuçlarına göre Hepatit B virusuna karşı antikorlarınız var.Korumadasınız.Bir hastalık belirtisi görülmüyor.

28 Şubat 2017 12:02