ÇE
Soru Sahibi
20 Ağustos 2011 14:48

Merhabalar, sol üst azı dişimin üzerinde yaklaşık 5-6 aydan beri tam orta

Merhabalar, sol üst azı dişimin üzerinde yaklaşık 5-6 aydan beri tam ortasından boylu boyunca çatlak var.Sıcak soğuk değdirememekle birlikte tatlı olan hiçbirşeyi o tarafımla çiğneyemiyorum.Çatlak arasına ne girerse girsin özellikle tatlı gıda müthiş sızı hissediyorum.Bir diş hekimine gittiğimde çatlak diş üzerinde nasıl bir tedavi uygulanır beni bu konuda bilgilendirir misiniz? Teşekkürler

2 cevap
Cevaplar (2)

merhaba dişinizde çürük olmadan bir çatlak oluşmuşsa bu çatlak kısım çok ince birhat şeklinde biraz genişletilip ışınla setleşen kompozit uygulanabilir,dişiniz kaplama yapılabilir yada çok az bir çatlaksa hassasiyet giderici ajanlarla üzeri kapatılabilir.

23 Ağustos 2011 14:28
ÇE
Soru Sahibi

Sorumu yanıtladığınız için çok teşekkür ederim Deniz hanım. Saygılarımla Sağlık dolu günler dilerim.

23 Ağustos 2011 14:45

Rica ederim ,faydalanmanıza sevindim.sizlere de sağlıklı günler diliyorum

25 Ağustos 2011 10:30