TF
Soru Sahibi
7 Eylül 2014 13:32

Merhaba

Dişimde çürük var acaba iğne vurulmadan temizlik yapılıyormu?Yani yapıldığını biliyorum arkadaşa vurmamış bu çürüğün büyüklüğüne göremi yapılıyor?Hangi durumlarda kesinlikle iğne yapılır? İyi günler.

1 cevap
Cevaplar (1)

İğne çürüğü temizlerken hasta konforu için yapılır. Çürük derinleştikçe çalışma sırasında hassasiyet artacağından derin çürüklerde daha çok tercih ediyoruz. Ama bunun bir kuralı yoktur. En illa iğnesiz çalışılmasını istiyorsan çalışma sırasında yaşayabileceğin hassasiyet ve ağrılar nedeniyle hareket etmeden sakince kalabileceğine eminsen hekiminden iğnesiz yapmasını isteyebilirsin. Umarım sorunun cevabını verebilmişisizdir.

8 Eylül 2014 12:51