KO
Soru Sahibi
19 Ağustos 2015 22:25

Lenf bezleri

hocam öncelikle iyi günler. Benim yaklaşk 5-6 ay önce kulak arkası,koltuk altı ve kasıklarımda beze çıktı doktora gittim lenf bezlerin şişmiş dedi ilaç verdi yolladı bu ilaçları kullanmamam rağmen bu şişlikler inmedi bu sefer başka bi doktora gittim oda bi ilaç verdi yine geçmedi bu şişlikler. internetten baktım aylar sürüyorsa ve agrısızsa lenfoma olma olasılığı yüksek diyor açıkcası korkmaya başladım.Eğer lenfoma ise çokmu geç kalmışım hocam 5-6 aydır var bu şişlikler NOT: 17 yaşındayım -- Sigara ve alkol kullanmıyorum-- Ateş (çok nadir ara sıra oluyor) --- Gece terlemem yok

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Yener Koç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Lenf dugumleri 10 mm nin uzerinde ise ve antibiyotik tedavisi ile kuculmuyor ise biyopsi yapilmasi gerekir.

19 Ağustos 2015 22:37