TG
Soru Sahibi
15 Ekim 2017 00:38

Kronik pankreatit

Hocam merhaba kronik pankreatit rahatsizliğim var bu hastaligim icin nelere dikkat etmem gerekiyor neler tetikler dikkat etmem gereken seyler nelerdir bana yardimci olur musunuz ?

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Zülfikar Polat
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

kronik pankreatit ağır bir tablodur ve mutlaka gastroenterolog kontrolünde takip edilmeniz gereklidir. Hastalığın şiddetine göre size uygun tedaviler ve müdahaleler yapılmalıdır.

16 Ekim 2017 08:38
TG
Soru Sahibi

Hocam 6 ay da bir gastroentolog kontrolune gidiyorum zaten kreon kullaniyorum suan kullanmamda bir sakinca varmi ve bu ilaci omur boyumu kullanicam bu hastaligin riski yuzdeyle hesaplicak olursak yuzde kac riski vardir hocam bilgilendirirseniz sevinirim tesekkurler simdiden .

16 Ekim 2017 11:06
Prof. Dr. Zülfikar Polat
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

riskler hastaya, kalan pankreas dokusuna çevrede yaptığı yapışıklıklara göre değişir.

16 Ekim 2017 13:56