AB
Soru Sahibi
19 Ağustos 2017 23:38

Kolon kanseri

Merhabalar doktor bey. Klinik ön tani: kolon ca? Rektum ca? Makroskopik bulgular: en büyüğü 0.4×0.2×0.2 cm en küçüğü 0.2×0.1×0.1cm boyutta gri beyaz renkte 6 adet doku parçası. Immünohistokimyasal sonuç: CDX2 ve CK20 ile tümör hücrelerinde pozitif boyama izlendi CK7 ile boyanma izlenmedi Tani: adenokarsinom Koloniskopi Raporu Kullanilan kolonoskop:fujinon *** *** **wl5 Premedikasyon: dormicum 3 mg iv infizyon İşlem: rektum 20 cm de endosopun geçişine izin veren ülserevejetan mass ilendi .Bx alindi Tani:rektum ca?

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Gündüz Tunç
Genel Cerrahi , Cerrahi Onkoloji

Ciddi görünen bir durum olup, hastalığın evrelendirilmesi ve takiben ilave tedavilere karar vermek gerekir.

21 Ağustos 2017 08:37