TB
Soru Sahibi
1 Eylül 2014 12:01

kolesterol

hocam saygılar yenı yaptıgım tahlıl sonuclarını yazıyorum degerlı gorusunuzu almak ıtıyorum tkoles 244 tıg 200 hdl 55 vldl 41ldl 147 hbac1 5*1 ferrıtın 47 demır 139 demır baglama 223 tsh 1*38 kolesterol hapı almam dogru olurmu pre dıyabetım var HOCAM SONUCLAR NASIL onerınıze tesekkurler tam hemogram normalaclık seker *** *** ** tokluk azamı 150ı asmıyor hocam hergun 1 tatlı ku degerlele haftada2 yumurta yıyebılırmıyımasıgı keten tohumu alıyorum zararı varmı ldlyı nasıl dusurebılırmıyım b

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Feridun Gürlek
Dahiliye - İç Hastalıkları , İmmunoloji ve Alerji Hastalıkları

Bir endokrinoloji uzmanı ile mutlaka görüşün. Diyet yapın, tatlıdan ve karbonhidratlı gıdalardan uzak durun. Kırmızı et ve katı yağ tüketmeyin. Kilonuz fazla ise kilo verin. Muhtemelen gizli diyabetiniz mevcut.

1 Eylül 2014 19:20