ak
Soru Sahibi
28 Temmuz 2015 18:13

kısır mıyım?

Merhabalar. 30 yaşındayım. özel bir laboratuvarda yaptırdığım spermogram testinde, volüm 1.5 çıktı. konsantrasyon *** *** **, motilite % 50, prg hızlı (+4) % 5, prg yavaş (+3) % 25, yerinde (+2) % 20, hareketsiz % 50 olarak görünüyor. tpmss: 67,500. 1,5 yıldır evli olduğum eşimle beraber, çocuk sahibi olabilmek için mart ayından bu yana korunmasız ilişkiye girmeye başladık. eşim de bazı testler yaptırdı sonuçlarını bekliyor. Bu verdiğim örneği perhizin 4. gününde verdim ama ilk kez böyle bir teste girdiğim için heyecanlıydım. tam sertleşme yaşamadan boşaldım ve normal zamanlarda çıkan spermden daha az miktar çıktı penisimden. sizce bu durumda ne yapmalıyım? hangi yolu izlemeliyim? sperm sayım az mı yoksa hiç mi yok? yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler...

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba Kemal Bey; Merhaba. Sperm hareketliliğiniz düşük görünüyor ancak bir tek test ile bunu kesin söylemek çok doğru olmaz bir spermipogram daha gerekir. Ek olarak varikosel varmı yok mu anlamak için fizik muayene ve skrotal USG gerekli olacaktır Geçmiş Olsun; Yasemin Uslu Sosyal Medya Uzmanı yuslu@koruhastanesi.com Telefon : *** *** ** *** *** ** 68 Adres :Kızılırmak mah. 1450. Sok. Çukurambar ANKARA

18 Ağustos 2015 10:21