yf
Soru Sahibi
1 Ağustos 2017 12:58

kan ve tahlil sonucu

Merhaba hocam 18 aydır gebe kalamıyorum 21.gunu yapılan progesteron sonucu 9,3 çıktı düşük mu acaba? hsg film sonucun da arkuad utarus,uterin kavite alt segmentte yaklaşık 6*9mm boyutlarda dolum defekti (submukoz myom?endometrial polip?).sağ tuba fistal ucunda hafif derecede ektazi..cevaplarsanız sevinirim...

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Progesteron değeri, yumurtlamanin olduğunu gösteriyor... Bu sebeple orda bir sıkıntı yok. Ancak rahmin iç yüzünün Histeroskopi ile görülmesi gerek. Dolum defekti varsa, oluşan gebeliğin tutunmasini engelleyebilir. Ordaki submukoz myom/polisin histeroskopi ile alınması, gebe kalmanızı kolaylaştırır. Aynı seans da, tüpler de laparoskopik olarak gözlenebilir, böylece tuplerinizde bir sorun olup olmadığı görülür. Ameliyat, zorlu değildir, endişe etmeyiniz. Ancak sonuçları yüz guldurucudur.

1 Ağustos 2017 13:25
yf
Soru Sahibi

Hocam merhaba size daha öncede yazmıştım progesteron değerl 9,3 cıktı doktorum düşük dedi aml hormonu da 1,94 dusuk mu sizce.adetin3.gun kan değerleride normal. daha öncede rahim film cektrmistim tüpler acikmis fakat dolum defekti görülmektedir miyom?polip?yazıyordu.doktorum muayenede öyle bisi görünmediğini temiz olduğunu söyledi olsa görülürdü dedi.teknik hata yapmışlar, tekrar hgs yapmaya gerek olmadığını söyledi. Bu ay tekrar progesteron tahlili istedi yine düşük çıkarsa tedavi gerekir dedi.simdiden teşekkür ederim.

24 Ağustos 2017 13:25
Op. Dr. Semavi Ulusoy
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Hayırlısı olsun.

28 Ağustos 2017 14:00