18 Haziran 2015 23:34

ishal hakkında

merhabalar,ikizlerim var hocam 3.5 yaşında,bugün Deha ishal oldu (3 defa yaptı) gayta götürdüm amip ve 7-8 lökosit çıktı ve flagyl aldım(hemşireyim)ama bundan 20 gün önce de poposunu ellediği için şüpelenip flagyl vermiştim ikisinede(çünkü daha önce de olmuştu)Deha nın parmakları hep ağızında,okadar titiz bir anne iken...çok üzülüyorum.Sorum :flagyl günde kaç kez verebilirim,çocuk 20 kg,daha önce sabah akşam 1 er ölçek vermiştim ama faydası olmadı demek ki,diğerine de vereyim mi ,Devin de 15kg civarında.Çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Ülkü Ayberk
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

flagyl 3 X11 ölçek 7 gün kullanın.Digerine gerek yok.Çocukların Gelişimi iyi ise yakınma yoksa tedavi etmiyoruz. Endişelenmeyin.

19 Haziran 2015 09:41