kt
Soru Sahibi
5 Şubat 2014 14:16

ilk ay

hocam 1 ocakta 3000gr ağırlığında 50cm boyunda 35cm kafa çevreli sezeryanla 39 hafta 4 günlükken bir kız çocuğu dünyaya getirdim 1 gün hastanede yattık aynı gün sezeryandan 4 saat sonra çocuk doktoru kızımı muayene etti sağlıklı dedi topuk kanı alındı 5 gün sonra da sağlık ocağından topuk kanı aldırdık 1 ayı geçti ikisinin üzerinden de arayan soran olmadı bizi ararlar mıydı şimdiye kadar bi sorun olsaydı?birde 15.gün başka bi doktor muayene etti aktif ve sağlıklı dedi işitme testi yaptırdık iyi çıktı hocam internetten araştırdığım kadarıyla kızımın arama-yakalama-emme-moro tüm refleksleri yerinde yüzüstü yatarken 1 haftalıkken kafasını kaldırıyordu 10-15 saniye şuan kaldırıp sağa sola bile çevirebiliyor kafa tutma olayı bumu oluyor acaba emme kuvveti çok güçlü hep emmek istiyor sıklıkla dilini dışarı çıkarıp çekiyor bazen ağzından az miktarda tükürük çıkıyor bu bilgilere göre kızımın gelişimi nasıl 35 günlük bebek bunlardan başka şeylerde yapabilir mi yoksa kızımın gelişimi güzel ilerliyor mu?bu arada 35 gün itibariyle kızımın kilosu 3850 gr

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Osman Yağmur
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

anlattıklarınız sorun olmadığını gösteriyor, kilo alımı da iyi, gelişimi de iyi

5 Şubat 2014 16:54