MM
Soru Sahibi
8 Mayıs 2017 00:54

İdrarda azalma ve iştahsızlık

Hocam 80 günlük bir kız çocuğum var. Doğduktan 20 gün sonra emmek istemiyor 3 saat 4 saat 5 dk emmiyor. İlk ay 900 ikinci ay 800 gr aldı. En son 20 günde 400 gr almış. Gitgide düşüyor. Günde 1 ile 3 kere kaka yapıyor. Fakat son bir haftadır idrar azalma fark ediyorum. Önceden bezini dolu dolu alırken bir haftadır çok az yapıyor. Orta kulak basınc bakıldı. İdrar yolu enfeksiyonu olabilir mi? Bu istahsizlik neyden kaynaklı olabiliyor bu donem bebeklerde gelişmesi duracak diye korkuyorum.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Cengiz Dilber
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Kilo alımı ilerleyen aylarda azalır, zaman zaman iştah azalması da olur. Bir idrar tahlili yaptırırsanız iyi olur

8 Mayıs 2017 10:59