TO
Soru Sahibi
11 Kasım 2015 00:10

Hocam güzel insan bi cevap bekliyorum sizden

Hocam güzel insan teşekkür ederim Hocam çok özür dilerim bizim kimimiz kimsemiz yok yani doktor ne derse ona uyuyoruz soru dahi soramıyoruz.dişim için kanal tedavisi görüyordum o ara grip geçirdim ve elime çene altında bezeler geldi doktora gittim ultroson yapıldı her iki yanda jugular fossada çapları 7mm yi her iki subundibullar regionda uzun capları 12 mmyi aşmayan oval yada yuvarlak şekilli düzgün sınırlı yağ ekolarını koruyan benigin reaksiyonel karekterli az sayıda bir kaç adet lenf nodu izlenmiştir yazıyor.servigel regionda solit yada kistik kitle lezyonu rastlanmamıstır.sayıca ve volümce artmış patalojik şüpheli lenf nodu izlenmemiştir yazıyordu.bir hafta tavanic kullandım sonra tekrar kontrle gittim yine ultrosonla baktılar aynısı yazıyor sadece 12 mm olan 9 a düşmüş ve şu not eklenmiş olgunun bir haftaki tetkikinde tariflenen lenf nodlarının volümünde regresyon izlenmiştir.kan tahlillerim sedimasyon crp cea ca 19-9 tam kan sayımı normal çıktı.hocam ne yapmalıyım lütfen eşimle aram bozuldu bu konu yüzünden.burdaki doktor hanım bişi yok kötü bişi olsa kanser gibi 12 mm den 9 a düşmezdi dedi bir daha gelme dedi yolladı beni.hocam böle kalabilir mi bu çene altımda.iki hafta oldu hala var hocam.kanser olsa küçülme olmazdı dedikleri doğru mu hocam.özel sektörde çalışıyorum izin alma şansım yok gerçi alsamda gelme şansım yok maddi durumum yok ne yapayım hocam antibiyotik alayım mı yoksa hocanın dediği gibi bu konuyu kapayım mı.sağolun varolun hocam

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Yener Koç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Bulgur normal. Telaslanacak birsey yok

11 Kasım 2015 11:38
TO
Soru Sahibi

Yani bunlar böle kalacak mı hocam normalde var olan şeler mi

12 Kasım 2015 00:40
Prof. Dr. Yener Koç
Dahiliye - İç Hastalıkları , Hematoloji

Evet

12 Kasım 2015 01:33