BA
Soru Sahibi
19 Ocak 2016 01:20

hepatit b tedavisi

sayin hocam ben 2 senedir baraclude kullaniyorum dna 10-20iuml altinda devamli ama acaba yeni ilac cikacakmidir yakin zamanda hcv gibi kokten temizleyecek ilac ve benim fibroscan 11,4 kpa cikmisti 2 sene once simdi ise 7,7kpa cikti bu tamamen duzelirmi tesekurlerimi sunarim

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Halim Bayram
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Entekavir tedavisi ile hbsag kaybı %5-7 dir. Şanslı gruba düşersen iyileşme Şansın bu arada olacak. Hepatit b tedavisinde henüz tam kür sağlayacak tedavi yok. Bu nedenle tedavi amacı karaciğerin siroza gidişine engel olmak 2. Amaç tam iyileşme yani hbsag kaybı ve antihbsag oluşumudur. Fibroscan değerlerinin dusmesi karaciğerin normal histolojisine geldiğini gösteriyor. Bu nedenle tedaviye devam etmende fayda olduğunu düşünüyorum.

20 Ocak 2016 19:15