KD
Soru Sahibi
26 Haziran 2014 16:17

geçmeyen bezeler

Hocam iyi günler. Benim 4 yaşında bir oğlum var. yaklaşık 1,5 senedir kulak hizasına doğru leblebi büyüklüğünde 2 beze var. Dışarıdan belli olmuyor. Ancak elle dokunulduğu zaman belli oluyor. Yumuşak kıvamlı ve el altından kayıyor. İlk hissettiğim zamandaki boyutundan milimetrik diyebileceğim büyüme var gibi. İlk zamanlar acıdığını söylüyordu ama şimdi acımadığını söylüyor. Bu dönemde sık sık üst solunum yolu enfeksiyonu geçirdi ve çok sayıda antibiyotik kullandı. Ancak herhangi bir küçülme olmadı. Bunların dışında olağan dışı hiçbir belirti yok.(ateş,halsizlik,iştahsızlık v.s.) Küçülme olmadığı için çok korkuyorum.Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sibel Kılıçaslan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocukluk çağında çokça gördüğümüz bu bezelerin hiç bir önemi yok.

26 Haziran 2014 22:34