se
Soru Sahibi
25 Şubat 2014 10:08

gece uyandıgında bebege su verilmelimi

hocam ıyı gunler benım sıze 2 sorum olacak hocam oğlum 9 bucuk aylık gece 2 kez uyanıyor emzirmeye calışıyorum emmıyor sadece meme agzında uyukluyor bende su veriyorum suyu doya doya içiyor fakat bı yerde okumustum gece cocuga su vermeyın yoksa alışır hep ister yazıyordu sızce su vermelimiyim ?ıkıncı sorum hocam bebegim çok nazlı simdiden ağlayarak her istediğini yaptırıyor bırde cok sınırli kendini ifade edene kadar bu sekildemi davranmalıyım ağladıgında her istediğini yapmak istemiyorum nasıl bır yol izlemeliyim birde ayakta sallanarak uyuyor buda benı çok yoruyor kendi kendine uyumasını nasıl sağlamalıyım??tesekkur ederim saygılar hocam

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Sibel Kılıçaslan
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Merhaba,gece su içirmeden uyutabiliyorsanız uyusun,uyumuyorsa su vermenizin hiç zararı yok,sallanarak uyumayı bırakması için yatağa yatırıp karanlıkta uyuyana kadar başında durmanız gerekiyor bunu başarıp uyuyabiliyorsa ne ala uyuyamıyorsa sallamaya devam,isteklerinin hepsini yapmayın kaşlarınızı çatın,hayır diyin,yanından uzaklaşın yüz vermeyin,ama bunu yaparken kararlı olun,eğer her istediğini sırf ağlamasın diye yaparsanız ilerde elektirik düğmelerini elleyecek,cam bardakları tutup atacak ve birçok kendine zarar veren şeyleriyapacak,yasak koymazsanız çok sorun yaşarsınız.

25 Şubat 2014 11:47