ts
Soru Sahibi
25 Haziran 2015 12:29

Gebelikte Kanal Tedavisi

İyi günler hocam 34 haftalık gebeyim. Diş hekimi son 3 ay zorunlu olmadıkça işlem yapmadıklarını söyledi. Fakat diş ağrım devam ettiği için konuyu kadın doğum uzmanıma danıştım. Enfeksiyon olursa erken doğum riski oluşturabileceği için biran önce tedavi ettirmem için kağıt imzaladı. kanal tedavisi yaptırırsam anestezik bebek için risk oluşturur mu? Hangi anestezikler hamilelikte kullanılabiliyor? Korkularım var yardımcı olursanız sevinirim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dt. Ayten Can
Diş Hekimi

Rahatlıkla kanal tedavisi yaptırabilirsiniz.Daha önce size yapılmış alleri yapmayan anesteziler.Kullanılabilir.ultracain yada cıtanest olabilir.geçmiş olsun.Sağlıklı günler.

7 Temmuz 2015 15:20