GA
Soru Sahibi
26 Mart 2017 22:43

Fitik kesesi

Merhabalar hocam annem 3 yıl önce kolonca ameliyati oldu kemoterapi gördü ameliyat kapalı yapıldı ve daha sonra o alanda fitik oluştu. Ceviz kadar büyük olan fitik annemi rahatsız etmiyor mu lakin geçen gün eğildi ve o fitik bir anda kayboldu annemde ağrı başladı her yemek sonrası tuvalete çıkan insan çıkmamaya başladı BT yaptırdık orada kesi olduğunu söylendi yama yapılacak denildi oda kapalı şekilde cuma günü 3 gün önce yapıldı dr gayet başarılı geçti dedi lakin annem hala büyük tuvalete çıkamıyor. birde idrar pembe geliyor cevabınız için tskler

2 cevap
Cevaplar (2)

Annenizin önceki ameliyat yerinde gelişen insizyonel fıtık onarımı sonrası dışkılama güçlüğü mutlaka araştırılmalı; daha ciddi sağlık sorunlarına neden olmadan da doğru tedavi edilmeli; Op Dr Jehat Kutlay *** *** ** 83

27 Mart 2017 06:04
GA
Soru Sahibi

Hocam lavman yaptıkdan sonra tuvalete cıktı operasyonu yapan hekim ile görüştük muayene etti bir bir sorun yok dedi.bir süre lavman yapmak sorun olur mu ? Dr da kayısı tüketmesini söyledi

29 Mart 2017 23:17

Karın içi basıncını artıran kabızlık sorunun dietetik önlemlerle düzeltilmesi olumlu; ancak mevcut olan fıtık defektinin komplikasyon oluşmadan kalıcı onarımı ertelenmemeli kanatindeyim.

31 Mart 2017 14:53