TB
Soru Sahibi
28 Haziran 2017 15:15

Diz ağrısı

Hocam merhaba. 30 yaşındayım ve bayanım. Yaklaşık 20 gün önce dizimde bir ağrı şikayetiyle doktora gittim. MR sonuçlarıma göre dizimde cerrahi bir müdahale gerektirmeyecek derecede menisküs yırtığı çıktı. Doktor bu yırtığın zamanla iyikeşebileceğin belirtti. Ancak dizimde ödemden kaynaklanan bir ağırlık hissi mevcut. Doktorum 20 gün istirahat verdi. Bugün 14. Gün ancak tam olarak ağırlık hissi Yok olmadı. Dizimde ağrı sızı vs yok ama şiş. Kaç güne kadar toparlarım. Teşekkürler... Tanı: menisküs yırtığı şimdiki, muscular strain

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Barış Kılınç
Ortopedi ve Travmatoloji

her menisküs yırtığı cerrahi değildir. genelde akut evrede dizde şişme,ağrı,hareket kısıtlılığı olabilir. akut evrede aktivasyon kısıtlaması ilaç tedavisi ve basit egzersizler verildi. akut evre geçtikten sonra fizik tedavi önerilir. akut evre dediğimiz süre 3-4 haftadır. Bu süre geçtikten sonra fizik tedavi almanızı öneririm. geçmişolsun.

29 Haziran 2017 14:40