15 Eylül 2015 21:45

diseti kanseri

Hocam saygilat 53yasindaki kardesimde diseti kanseri cikti sigara iciyordu bu hastaliktan korunma icin pnetiniz yokmu tedavisi hakkinds oneriniz ypkmu ameliyat olacak hayati tehlikesi cokmu beni ameliyat sonrasi yedavi yolu nasildir beni aydinlatirmisinizhocam ameliyati dis hekimimi yapiyor

1 cevap
Cevaplar (1)

Öncelikle kardeşinize acil şifalar diliyorum. Oral kanserlerde (diş eti, ağız tabanı v.s.) irritasyon büyük önem taşır. Sigara kullanmak da bu konudaki önemli faktörlerden biridir.Ayrıca kötü yapılmış dolgular, zamanı geçtiği halde yenilenmeyen protezler ve bu gibi restorasyonların hasar görmüş olmasına rağmen tamir edilmemesi yada yenilenmemesi önemli etkendir. Tüm bunlara kötü ağız hijyeni ve ihmal eşlik ederse istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Kardeşinizin durumunda gerekli takip ameliyatı yapan hekim tarafından gerçekleştirilecek ve hastalığın evrelerine göre gerekirse kemoterapi ve radyoterapi önerilecektir. Kardeşinize tekrar acil şifalar dilerim.

15 Eylül 2015 22:53