OO
Soru Sahibi
12 Ağustos 2017 18:08

diş ağrısı

Rukiye hocam merhaba benim sol üst arka ksımda 4 li köprüm var en arka 20 lik dişim çekildi yanındaki azı köprünün ayağı çekilen dişim 2 sene oldu fakat oradan ara ara başlayan ağrı yandaki dişede vuruyor ve üst damak kısmında hafif şişme ve ağrı oluşturor bu ağrı dişimdede hissediyorum gittiğim diş hekimi röntgen çekti herhangi bir lezyon yok diş kökünde dedi diş eti ağrısıdır diyip köprüyü söktü yaklaşık 10 günden fazla o şekilde kaldı ve bugün köprü tekrar takıldı ama bu geçici ağrı yine en kısımdan gelerek saniyelik sürüp geçiyor sizin düşünceniz nedir hocam son olarak bir diğer hususda alt ksımda bulunan yaklaşık 10 yıldan fazladır kanal tedavili olan dişimin kökünde lezyon görüldü ağrı yapmıyor bununla ilgili yapabilceğimiz bişi varmıdır desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba eğer köprü altındaki dişlerde sorun yok ise (canlı iseler kanaltedavisi yapılabilir)ya köprüde yükseklik vardır yada köprü dişetinize fazla oturuyordur...Alt çenedeki lezyon içinse kanaltedavisi tekrar yapılıp beklenebilir...çok geçmiş olsun

13 Ağustos 2017 15:17