KO
Soru Sahibi
9 Eylül 2017 00:54

Çene kırığı ve arka dişlerin kavuşmaması

Hocam yaklaşık bir ay önce sağ alt çene kırığı nedeniyle ameliyat oldum.Doktorum ameliyata girmeden önce sol çenemin de kırık olduğunu söyledi ama yaş ağaç kırığı gibi olduğu için müdahale etmek yerine kendi kendine kaynamasını bekleyelim dedi ve sadece sağ alt çene kırığına müdahale etti.Bu ameliyattan yaklaşık 20 gün sonra sol çenemin şişliği indiğinde orda bi çıkıntı kaldı ve arka dişlerim de birbirine kavuşmuyordu.Açıkcası ben bunun doktorumun hatası olduğunu düşündüm.Rica ederim bu konuyla ilgili yorumunuzu bana açıkca ifade eder misiniz

3 cevap
Cevaplar (3)
Dr. Dt. Semih Demircioğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Müdahale etmek yerine kendi haliyle iyileşmeye bırakmış doktorunuz. Bazen hastanın iyiliğini isterken bu şekil ters gidebilir işler. Geçmiş olsun

9 Eylül 2017 14:35
KO
Soru Sahibi

Hocam yanıtınız için teşekkür ederim.İzninizle bir sorum daha olacak.Çenemi uzun süre kullanmadığım olmadı.Ama şuan çenemi açamıyorum.Sonuna kadar zorladığımda bile en fazla 4 cm civarı açabiliyorum ağzımı.Sizce bunun nedeni çene kireçlenmesi veya çene kitlenmesi olabilir mi veya sizce nedeni nedir ve tedavisi nedir?

10 Eylül 2017 01:52
Dr. Dt. Semih Demircioğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

Bol bol sakız çiğneyip parmağınızla çenenizi hafif hafif zorlayarak açma hareketleri yapın. Kaslar açılacaktır. Geçmiş olsun

10 Eylül 2017 09:25
KO
Soru Sahibi

Hocam önerilerinizi okuduktan sonra yani dün itibariyle bahsettiğiniz işlemleri yapmaya başladım.Ortalama olarak ne kadar sürer acaba eski haline dönmesi? Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim hocam.

11 Eylül 2017 00:54
Dr. Dt. Semih Demircioğlu
Diş Hekimi , Diş Protez Uzmanı

15-20 günde eski haline dönecektir

11 Eylül 2017 21:17