dB
Soru Sahibi
7 Eylül 2017 12:23

Boğazıma sanki birşey batıyor

İyi günler Alp bey. Benim boğazımda sanki birşey var batıyor zannediyorum ve mideme kadar indiğini hissediyorum. Birde ağrısı hem mideme hem de sırtına vuruyor. Ben hangi bölüme muayene olmam gerekiyor. Boğazımda devamlı olarak balgam hissi var ama çıkaramıyorum. Boğazın kuruyordu içmek istiyorum. Bilgilendirir deniz çok memnun olurum

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Alp Yıldız
Genel Cerrahi , Proktoloji

Geçmiş olsun..Takılma hissi ya da zorlu yukunma hissi bizimle alakalı (Yemek borusu) veya kulak burun boğaz-göğüs hastalıkları (soluk borusu) ile alakalı olabilir.mide de yanma hissi mevcutsa kesinlikle endoskopik yöntemle özefagus (yemek borusu) ve mide değerlendirilmelidir.

20 Eylül 2017 15:23