ŞE
Soru Sahibi
27 Haziran 2016 16:53

Bel ve ayak agrsi mr sonucu

iyi gunler hocam 1 hafta once siddetli bel kasik ve saol ayak agrisi sikayetiyle fizik bolumune basvurdum doktorum mr istedi mr sonucum lomber lordoz duzlesmesi lomber vertebra korpus yukseklikleri dizimleri normaldir.konus medullaris normal lokalizasyondadir.l2 l3.l3 l4.l4 l5 duzeylerinden gecen kesitlerde disk ve noral foramenler normaldir.l5 s1 duzeyinde diskin diffuz bulgingi izlenmektedir nöral foramenler aciktir basi saptanmadi.spinal kanal genisligi normaldir.paravertebral ve paraspinoz yumusak doku ve kas yapilari normal degerlendirildi.prevertebral duzeyde ana vaskuler yapilar ve sinyal ozellikleri normaldir yorumlarsaniz sevinirim doktorum hastahanede olmadigi icin sonuclarimi merak ettim cunku hala agrilarim devam etmekte.ve ayrica 7.5 saat sabit ayakta calisiyorum simdiden tesekkur ederim

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Faruk İbrahimoğlu
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Çok geçmiş olsun. Şikayetleriniz MR sonucuyla pek uyuşmuyor. Daha çok kalça ve ayak eklemiyle ilgili sıkıntınız olabilir. Romatizmal yada sistemik başka bir hastalıkla ilgilide bu ağrılar olabilir. Eğer doktorunuz size tedavi amaçlı ilaç verdi ve halen iyileşme olmadı ise bir dahiliye hekiminede başvurabilirsiniz. Bazı tetkikler gerekebilir. İyi bir muayene ile teşhisinizin konulabileceğini düşünüyorum. Sağlıklı günler dileriz.

28 Haziran 2016 10:13