27 Mart 2014 22:43

9. ay aşısı

Hocam bebeğim 11,5 aylık. 12. aydaki aşılarla ilgili sağlık ocağındaki hemşiremizle konuşurken 9. ayda yapılması gereken kızamık aşısını yaptırmadığımızı öğrendik. hemşire hanım bize bildirmeyi unutmuş, biz de aşı takviminde 12. ayda göründüğü için fark etmemişiz, doktorumuz da uyarmadı. şimdi 12. ayda yaptırabileceğimizi söyledi hemşire ama istersek şimdi de yapabileceğini öyle olursa da diğer aşıların tarihinin kayacağını söyledi. Kafamız iyice karıştı. ne yapmalıyız? 15 gün daha beklesek sıkıntı olur mu? şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Erhan Bayram
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

Kizamik daha önce 12 aylık iken planlanıyordu ancak artık dokuz aylık iken yapılıyor asiyi su an yaptırmanızda da bir sakınca yok Saygılarımla

28 Mart 2014 19:31