Online diyet

Online diyet

Günümüzde birçok kişi sağlıklı beslenme ve diyet konularında bilgiye ihtiyaç duymaktadır. Bu konuda destek alacakları tek uzman kişiler diyetisyenlerdir.

Online Diyet; diyetisyen desteğine ihtiyaç duyan ancak diyetisyene erişimi mümkün olmayan kişiler için uygulanan diyet ve beslenme programı şeklidir.

Özellikle diyetisyene gidecek zamanı olmayan kişiler online diyet hizmetinden kolayca faydalanabilir.

Diyetisyen ile web üzerinden ve whatsapp uygulamasıyla telefon üzerinden görüşmelerle diyet programı uygulanır.

İnternet üzerinden doldurulan analiz formu aracılığıyla beslenme alışkanlıkları ve yaşam tarzı analiz edilerek, kişiye en uygun olan diyet listesi verilir.

Diyetisyen, kişinin diyet programını sürekli takip eder.

Belirli aralıklarla görüntülü görüşmeler yapar ve diyet programında değişiklikler yapar. Kişi sorusu olduğunda diyetisyenine telefon aracılığıyla kolayca ulaşabilir. Böylece diyet sürecinde devamlılık sağlanır.

Online Diyetin Yararları Nelerdir?

Sağlıklı ve kalıcı bir biçimde kilo kaybetmek isteyenler içinPsikofit Beslenme ve Diyet Uzmanları tarafından kişiye özel her günü ayrı planlanmış sıkılmayacağınız beslenme planları hazırlanır.

Online diyet ile yediklerinizin günlüğünü tutarak kontrollü bir şekilde diyet yapabilmenizi sağlar

Beslenme günlüğü tutup diyetisyeniniz tarafından her öğününüze değerlendirme almak motivasyonunuzu artırır.Hemde ilerideki yaşantınızda kilonuzu korumanızı sağlayacak tiyolarla kalıcı olmasını sağlar.

Gerçek porsiyon kontrolü: tükettiğiniz besinlerin miktarının değerlendirip takip edilir.

Zamandan tasarruf sağlanır.

Bu makale 11 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

İlk ve Tek “PsikoFit” in kurucusudur. Diyetisyen Miray Türker Kaya, Mersinin Tarsus ilçesinde doğmuştur. Lise eğitimini 19 Mayıs Anadolu lisesinde almıştır. Çocukluktan beri kilo problemi yaşamıştır. Kilo problemi lise döneminde hızlı kilo artışıyla birlikte 92 kg a kadar çıkmış ve kendi çabalarıyla başarılı bir zayıflama süreci geçirerek ideal kilosuna ulaşmıştır. Miray Türker bu süreçten sonra kendisi gibi kilo problemi ve yeme bozukluğu olan insanlara yardım etmek için lisans eğitimi almaya karar vermiştir. İstanbul Gelişim Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden yüksek bir ortalama ile mezun olarak “Diyetisyen” ünvanını almıştır. Miray Türker, kendi yaşadıkları ve eğitimini birleştirerek; psikoloji ve beslenmenin bir bütün olduğu inancıyla PsikoFit i 2016 yılında kurmuştur. Merkezinde diyet uygulamalarını obezite, yeme ...

Etiketler
Zayıflama yöntemleri
Dyt. Miray Türker Kaya
Dyt. Miray Türker Kaya
Mersin - Diyetisyen
Facebook Twitter Instagram Youtube