Estetik cerrahi’ de gelişen yöntemler ve teknolojiler; her geçen gün yağ alma işleminde farklı seçenekleri sunmaktadır. İnsanlar son yüzyılda zayıflamak, daha fit gözükmek ve daha sağlıklı olmak için farklı yollar denemektedir. Bu yöntemler içinde; zayıflama ilaçları, zayıflama çayları, şok diyetler, diyetisyenler, psikologlar, hipnoz ile zayıflama, akupunktur, yoga ve pilates, spor salonları, Awt, kavitasyon, LPG gibi cihazlar, MLS, klasik liposuction, lazer lipoliz, smart lipo, vaser liposuction, lazer lipoliz gibi bir çok seçenek vardır.

Lazer Lipoliz ise ameliyathane ortamı olmadan uyguladığımız bir yağ alma işlemidir. Kullanım alanları sınırlıdır. Çok fazla miktarda yağ alınacaksa lazer liposuction yöntemini tercih etmekteyiz. Ama ne lazer lipoliz ne de lazer liposuction; bir kilo verme veya zayıflama yöntemi değildir. Lazer lipoliz ile zayıflama tercih edilen bir sistem değildir, vücut şekillendirme, bölgesel yağlardan kurtulma yöntemidir. Genelde ben kliniğimize gelen, kilo problemi olan kişilerde öncelikle diyetisyen ile beraber bir yeni bir beslenme alışkanlığının oluşturulmasını istiyorum, ondan sonra eğer yeme bağımlılığı gibi problemleri varsa psikoterapi öneriyorum. Ve destek olarak ya spor ya da AWT gibi sıkılaştırmaya yönelik ek uygulamalar gerektiğini anlatıyorum. Ve eğer kişi bu yaşam tarzını benimseyecekse lazer yöntemi ile yağ almayı kabul ediyorum. Çünkü bu yöntemlerin hiçbiri kalıcı değildir. Liposuction yaptırayım her istediğimi yiyebilirim gibi bir düşünce kesinlikle yanlıştır.

Lazer lipoliz ile zayıflama; Lazer ile yağ almanın en uygun olduğu problemler bölgesel yağlanmalardır. Kişinin kilo problemi olmadan, spora rağmen, diyete rağmen erimeyen yağlar için en uygun yöntemlerden birisidir. Örneğin basen bölgesi, diz içi yağlanma veya düşük bel pantolona bağlı oluşan bel bölgesindeki yağlanmaları azaltmak spor veya rejim ile mümkün olmamaktadır. Özellikle bu bölgelerde başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.

Sonuçta lazer lipoliz yöntemi diyet ya da egzersizlerle verilemeyen bölgesel yağlanma ve bölgesel kilolara etkili çözüm getirmektedir. Lazer lipoliz ile zayıflama mümkün değildir, vücut şekillendirme yöntemidir. Vücudun istenilmeyen bölgelerindeki yağ ve kilo fazlalıklarını alınarak vücudun olması gereken normal hatlarına ulaşması sağlamaktadır.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!