Kadınlar ve erkekler için ciltleri çok önemlidir. Ciltlerinin pürüzsüz ve genç gözükmesi için herkes en iyisini ve en doğrusunu yapmaya özen gösterirler. Bazen kişiler cilt bakımlarını kendileri yaparken bazen de cilt bakımı yapan merkezleri tercih ederler. Piyasada satılan ürünlerin çoğu kimyasal olduğu için ne kadar cildimiz için gençlik vaat etseler de son zamanlarda insanlar bitkisel cilt bakımı merkezlerindeki bakımlara yönelmiş durumdadır. Çünkü bitkisel ve doğal olan bu bakım ürünleri cilde son derece fayda göstermektedir. Biz de sizlere bu makalemizde bazı bitkisel bakım yöntemlerini anlatacağız.

Bitkisel cilt bakımı yapan merkezimizde uyguladığımız prosedür ; cilt yağ, makyaj artıkları gibi etkenlerden temizlenerek bitkisel peeling için uygun bir ortam oluşturulur. Bitkisel ürünlerle hafif bir soyma işlemi ile cilt ölü hücrelerden arındırılır. Buhar uygulaması ile cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşaması sağlanır. Siyah nokta ve yağ ciltten uzaklaştırılır, sonra cilde yüksek frekans verilerek derin dezenfeksiyon sağlanır. Besleyici ve nemlendirici bakım maskesi ile cilt bakımı işlemi sonlandırılır. İşlem sırasında ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir.

Cilt Bakımı Neden Merkezlerde Yapılmalıdır?
Cildimizin ihtiyaçlarını bilmek doğasını anlamak ve doğru ürünle doğru uygulamayı yapmak bu konuda profesyonel olan kişilerin işidir. Bu konudaki en önemli nokta bu iş yanlış yapıldığında sonucun daha kötü olacağıdır. Günümüz koşullarında ne yazık ki cildimizin ihtiyaç duyduğu maddeleri doğal yoldan temin etmemiz çok zordur. Bu nedenle cildimizin ihtiyaçlarını ancak destek ürünlerini dışarıdan veren cihazların bulunduğu merkezlerde sağlayabiliriz.

Cilt bakımı kişinin evde kendisinin yapacağı günlük ve haftalık bakımla başlar, sonrasında cildin sağlık, güzellik ve gençliğinin devamının sağlanması amacı ile aletli profesyonel cilt bakımı ile devam eder. Aylık ve yıllık profesyonel bakımda amaçlanan cildin daha alt katmanlarına bakım ürünlerinin ulaştırılarak cildin ihtiyaçlarını gidermek ve böylece cildin gençliğinin sürekliliğini sağlamaktır. Bu uygulama ne yazık ki evde kullandığımız ürünler ve kendimizin yaptığı bakımlar ile olamamaktadır. Bu nedenle hepimiz hangi yaşta ve hangi cilt tipinde olursak olalım profesyonel cilt bakımına gereksinim duyarız. Bununla beraber yıllık özel bakımlar da yapılmalıdır.

Cilt bakımı ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasını sağlar, cildin hücre yenilenme dengesini düzenler. Yıpranmış olan cildin ihtiyaç duyduğu oksijen, kollajenin dışarıdan temini, dolaşımın arttırılmasını sağlar.

Bitkisel cilt bakımı yaptığımız merkezimizde ayrıca mevsime göre farklı cilt bakımları, bitkisel cilt bakımları, medikal cilt bakımları yapılmaktadır. Ve bakım sonrası kişiye ve soruna özel; bitkisel krem hazırlanmaktadır. Hem cildi nemlendirirken, aynı zamanda sorunu tedavi eder ve cilde kesinlikle zarar vermez.

Web sitemizin diğer bölümlerinde medikal cilt bakımı, antiaging beslenme, kişiye özel kremler, leke tedavileri hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca güncel bilgilerden haberdar olmak için facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!