4 Boyutlu ultrasonografi , sizlerin renkli ulrason olarak bildiği, bebeğinizi ten renginde, gerçeğe yakın bir şekilde sizlere göstermeye çalıştığımız bir ulrason sistemidir. Her gebelik haftasında yapılabilir. Ancak özellikle 20. gebelik haftasından sonra bebekte yağ dokusunun artışı ile beraber, yüz şekli daha belirgin olur, eller, kollar, bacaklar , vücut, yani bebeğimizin heryeri daha belirgin bir şekilde izlenebilir.

4 boyutlu ultrasonografi ile ayrıntılı ultrasonografi ve doppler ultrasonografi birbirinden farklıdır. 4 boyutlu ultrasonda da anomaliler görülüp anlaşılabilir, ancak ayrıntılı ultrasonografi perinatologlar tarafından yapılır, 2. düzey inceleme anlamına gelir, bebekte ultrasonografik olarak yapılan önemli incelemeri içerir, gebeliğin takibinde yön verecek, hem bebeği hem anneyi ligilendiren damarsal ölçümler yapılır.

4 boyutlu , renkli ultrason her kadın doğum hekimi tarafından yapılabilir. Artık normal gebelik muayenemizin bir parçası olmakla beraber, gebelik takibine biraz da eğlenceli bir hal katmaktadır. Bizler 4 boyutlu ultrasonografi ile , bebeğinizin 4 boyutlu görüntüsünü erken gebelik dönemlerinden itibaren gösterebilir durumdayız.


İstanbul Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!