Bilecik Akromegali (Büyüme Hastalığı) Doktorları

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

 • Akromegali

  Büyüme hormonu (gh) 0,51 çıktı hocam nasıl bir değer sizce

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Sinan ÇAĞLAYAN

  Doç. Dr. Sinan ÇAĞLAYAN

  Gh 0.51 ise akromegali olasılığı pek yok gibi duruyor.

 • Akromegali

  Sinan hocam merhaba troit şüphesi için doktora gittim doktor size hormon büyüme testide yapalım dedi yaşım 31 ultrasonada bakıldı guatır safrakesi böbrekler temiz çıktı hafif karaciğer yağlanma mevcut önemli değil dendi kan testlerimde ise insülin açlık 10,7 trigliserit 164 tsh 0,34 somatomedi...

  Doktor Cevabı:
  Doç. Dr. Sinan ÇAĞLAYAN

  Doç. Dr. Sinan ÇAĞLAYAN

  Şeker yüklemesinde igf-1 değil gh (growth hormon) bakılır. eğer büyüme hormonu yüksek değilse igf-1 271 korkulacak değer değil. geçmiş olsun.

 • Burun kemerli ve büyük olması

  Hocam ben 17 yaşındayım ergenliğe girmeden önce burnum çok küçüktü ama çok küçük girdikten itibaren burun kemerli ve büyük oldu bunun nedeni ne sanki 27 yaşlarda gibi duruyor ve bu burun ergenlikten sonra yüze sekli uygun olurmu lütfen cevap verin hocam

  Doktor Cevabı:
  Op. Dr. Hamdi YAKUT

  Op. Dr. Hamdi YAKUT

  Sadece burun problemimi yoksa akromegali dediğimiz yüzün diğer oluşumlarındada büyüme varmı.mevcut durum ergenlikle değişmez.

 • Boyun fazla uzaması

  Hocam merhaba ben ankaradan sude ben 13 yaşındayım boyum 1.71 herkes çok uzunsun diyor ve üzülüyorum bazıları spormu yapıyosun diyo fazla süt mü içiyosun diyor ne spor nede süt içerim sevmem boyumu 6 7 cm kısaltmak istiyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olun çok rahatsızım.

  Doktor Cevabı:
  Prof. Dr. Peyami CİNAZ

  Prof. Dr. Peyami CİNAZ

  Sizi degrlendırmedım. sanal degerlendırme yapamam