Afyon Karahisar Affektif Bozukluklar

Doktor Bul, Randevu Al, Yorum Yap ve Yorum Oku


Sayfa : 0/0 | Toplam 0 kayıt bulundu.

Hasta Soruları

  • Akineton ve bağımlılık

    Merhaba hocam,bipolar rahatsızlığım var,uyku sorunu için hiçbir çare bulamadım tıbbi anlamda bilimsel olan hiçbirşey işe yaramadı,ben de ilginçtir seroquel 25mg la akineton 1mg kullanınca ikisi etki ettiğini farkettim kaliteli uyumaya başladım,tek sorum şu akineton fiziksel bağımlılık yapar mı?psiko...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Bağımlılık riski olmakla birlikte uzun zaman yüksek doz kullanırsanız risk olabilir. zaten, sorun ortadan kalktığında bırakabilirsiniz.

  • Boyun ve omuz agrıları

    Hocam iyi günler benim 9 ay önce sabah uyandıgımda başlayan ensemden boynuma yayılan agrı gerginlik, kollarımda halsizlik ve ellerimde uyuşmalar var, gitmedigim doktor kalmadı hiç bir fiziksel hastalık bulunamadı pskolojik dediler ve gezdikçe internetten arastırdıkca iyice pskolojim bozuldu hastalıg...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Kas gevşetici ilaçlar kullanabilirsiniz. eczane size reçetesiz olarak kas gevşetici ilacı verecektir.

  • Aksiyitenin düşük düzeyde ve kısa süreli olarak tekrar hissedilmesi

    Hocam iyi günler , biraz karışık bir soru soracağım insaşşah kendimi izah edebilirim.... hocam şimdi '' aksiyite '' nedeniyle 9 ay günde bir doz prozac kullandım daha sonra diş sıkma nedeni ile prozac bırakıg günde 1 tane 50 mg lustral içmeye başladım. lustrala başlayalı yaklaşık 2 ay oluyor. size s...

    Doktor Cevabı:
    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Prof. Dr. Hamdullah AYDIN

    Lustral da prozac gibi etkileyen bir ilaçtır. dozu artırmanız iyi olur. prospektuste yazılı olan ise zaman zaman olabilecek değişmelerdir. düzenli kullanırsanız zaman içinde dengeler yerine oturacaktır. bu ilaçlardan birisini düzenli bir şekilde kullanmanızı öneririm.

  • Panik atak

    Merhaba hocam, panik atak ilaç tedavim bitti ilacı bıraktım. ilacı bıraktıktan sonra oldu bu durum yavaş yavaş baş dönmelerim azalıyor buda ilaç bıraktıktan sonraki süreç olsa gerek tabi siz daha iyi bilirsiniz bilgi verirseniz çok sevinirim. iyi çalışmalar.

    Doktor Cevabı:
    Uzm. Dr. Halil ÖZCAN

    Uzm. Dr. Halil ÖZCAN

    Ilaç bırakıldıktan sonra 2 hafta kadar bazı belirtiler olabilir öyleyse geçecektir, geçmiş olsun