İT
Soru Sahibi
25 Aralık 2017 23:16

Zeka geriliği ve kaygı bozukluğu

Hocam merhaba benim Mart 2013 doğumlu oğlum var.gelisimi çok güzeldi.erken konuştu yalnız cümle kurmada gecikti .suan konusuyor yalniz artikülasyon bozukluğu var.psikolog kres onermisti şuan anaokuluna gidiyor.yalniz okulu çok severek başladı sorun yaratmadı sonradan benden ayrılmak istememeye başladı ne yaptiysak olmadı artık öğretmeni de zorlamayalim okuldan daha çok soguyabilir diyor beni asla bırakmıyor.okulda 10d sinema izlediler ondan cok korkmus.ondan sonra oldu sanki.1,5 ay yaninda durdum ben olmayınca saatlerce ağlayıp öfke nöbeti geçiriyor öğretmeni arıyor tekrar gidiyordum.zaten aşırı yemek seciyor okulda kahvalti yemiyor tuvalete gitmiyor.artik ogretmen bununla ilgilenmekten dersini yapamiyor.bir aydir gitmiyoruz okula bugun gittik tekrar baslayalim diye ayni seyleri yasadik.ne yapmam gerektigi konusunda yardimci olursanız sevinirim.ogretmenimiz ram a yönlendirdi yaşıtlara göre zeka geriliği var birde doktor baksın dediler hastaneye yönlendirdiler gelişim testi yapılacak.kaygi bozuklugu var diye ilac verildi.okula kesin gitsin dedi doktor.ve ben anne olarak çok üzgünüm.acikcasi oğlum sayıları sayıyor birer onar beşer .ingilizce de 20 ye kadar sayiyo yine renkleri,hayvanlari Türkçe İngilizce sayiyo okuduğumuz hikayeleri cizgi filmleri öğreniyor hatta ezberliyor,zeka geriliği olsa bunları öğrenebilir mi?ben dikkat dağınıklığindan ve hiperaktiviteden supheleniyordum.zeka geriliği deyince tedirgin oldum.zaten tek çocuk ve binada arkadaşı yaşıtı yok.okulda da serbest saatte yalnız oyun oynuyor sosyal fobisi mi var aceba yoksa kendini net ifade edemediği için mi kendini geri çekiyor?bazen soru sorduğumda boş düşünceli bakıyor cvp vermiyor bunlar beni çok tedirgin ediyor.boyama yapmayi cok sevmiyor egitim seti kitabini yapacagimiz zamanda kolum agriyor fln diye yapmak istemiyor ama zar zor yapiyoruz.cvp yazarsanız çok sevinirim teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, detaylı görüşülmesi gereken bir konu olduğunu düşünüyorum. Zaey pedagojik Danışmanlik merkezi. *** *** ** 195 veya *** *** ** 83 numaralardan ulasabilirsiniz.

3 Ocak 2018 21:33