çi
Soru Sahibi
26 Aralık 2014 17:03

Usume hissi

Hocam merhaba. Bundan 4 gun once kasıklarım ve bunu takiben bacqklarımdaki agrılar nedeniyle hastaneye gittim. Kan ve idrar testlerim normal. Yapılan doppler ultrasonda genel olarak normal. Ancak kasıktakı lenf bezlerinde sisme ortaya cıkti. Verilen antibiyotigi duzenli kullaniyorum. Buyuk olcude agrilarim azaldi. Asil sorum su. Iki gundur usume hissim var. Klima 30 derece ve ben yorganin altindayim buna ragmen titreme derecesinde usuyorum hocam. Bu durumun mevcut rahatsizligimla ilgisi var midir. Yoksa baska bir sorunla karsi karsiya miyim. Tesekkur eder basarilar dilerim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Selda Öktem
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Bunların hepsi bir enfeskiyonun göstergesi... Kasığınızdaki lenf bezlerinin şişmesi de, üşüme hissi de... Antibiotikle ağrınız geçmesine rağmen üşüme titreme varsa, ilaç yeterli değildir. Daha güçlü bir antibiotik kullanılması doğru olabilir. Ayrıca ileri inceleme yapmakta fayda var... Özellikle enfeksiyon odağını ve etkeninin bulabilmek için... Geçmiş olsun...

27 Aralık 2014 12:11