ÇG
Soru Sahibi
2 Ocak 2015 16:21

sağ alt kaburga

Merhabalar Ben 15 Yaşındayım sağ alt kaburgamla midem arasında aşağıya doğru olan yerde bastırdığım çektiğimde bişey çıkıp tekrar giriyo sanki ve batma var ne olabilir . Teşşekürler

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Selda Öktem
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Kaburgalarınızın en alt kısmı daha çok kıkırdak yapıdadır. Muhtemelen darbe veya baskı sonucu orada biraz hasarlanma meydana gelmiş olabilir. Bu bastırma işlemini hiçbir şekilde yapmayın. Üzerine yatmayın. Kontrol etmeye çalışmayın. Kendi kendine iyileşmesine bırakın. Batma için de voltaren SR tb 2x1 kullanın, yeterlidir...

3 Ocak 2015 10:52
ÇG
Soru Sahibi

cevabınız için teşşeküler çok önemli bi ağrı acı yok fakat huzursuzluk var önemli bi sorun teşkil edermi nezaman geçer o batırdığım yerin hemen üstünde yan tarafa doğru morluk var 3 kere filim çekilmişti fakat başka şeylerden dolayı onlarda çıkarmıydı ?

3 Ocak 2015 17:45
Uzm. Dr. Selda Öktem
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Doku zedelenmesi olmuş. Siz orayı bastırarak sürekli kontrol ettiğiniz için düzelemiyor. Dert etmeyin ve kendi haline bırakın. Zamanla düzelir.

5 Ocak 2015 11:04