ss
Soru Sahibi
5 Ocak 2015 13:14

Cinsel hastalık

Hocam cinsel yolla bulaşan bir hastalık var mı yok mu diye kesin sonuç veren bir test var mıdır ? Bunun ismi nedir ? Gecen yaz bende akıntı oldu doktora gitmiştim ilaç yazdı . Ama şuanda şüpheleniyorum var mı yok mu diye ? Aids ve hepatit testleri dahil değil . Diğer bulaşan hastalıklar için soruyorum . Özel labavatıarlarda test de yapıyorlarmış. Multipleks PCR galiba kargo ile alıyorlarmış . Birde bizim burda üniversitenin hastanesi var . Orayamı gitsem . Devlet hastanesi iyi değil sadece idrar tekiki yapıyor. 22 Yaşında erkeğim

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Selda Öktem
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Üroloji veya enfeksiyon hastalıkları bölümüne gidin ve üniversite hastanesine gidin...

5 Ocak 2015 16:12
ss
Soru Sahibi

Hocam benim ayaklarımda hareket ettirmediğimde sürekli damarlardan birşeyler geçiyor gibi oluyor , 3 haftadır geçmedi sanki karıncalanma gibi bazen artıyor bazen azalıyor . Ayak damarlarım geriliyor , birşeyler geçiyor gibi bazeleti sabah kalktığımda yorgun hissediyorum , geçen doktor emar çektirelim dedi ne kadar doğru bu . Ne yapmam gerekiyor radyasyona maruz kalmak istemiyorum .

5 Ocak 2015 17:28
Uzm. Dr. Selda Öktem
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

MR ile anlaşılacak bir şey değil bu... Karıncalanma ve uyuşma hissiniz varsa nörolojiye başvurmanızı öneririm.

6 Ocak 2015 12:33