ka
Soru Sahibi
18 Şubat 2019 11:24

Uruk asit demir

Merhaba hocam yorumlarsanız sevinirim genel kan bakıldı. Hemogram degerleri lymph# 3.60 mono #0.85 digerleri normal. Glukoz 92 kreatinin 1 urik asit 7.8 (3.4_7.2) ast 23 alt 26 kalsiyum 9.5 fosfor 2.9 demir 174 ( *** *** **) UIBC *** *** **) Crp 4 (0-5) Tsh 1.54 ferritin 25.*** *** **) folik asit 9.72 vitamin b*** *** ** D vitamini 12.20 ferritin dusuk oldugu halde demir yüksekliği neden kaynaklanmış olabilir bir de urik asit yükseliği neden olmuş olabilir.

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Merhaba Ahmet Bey, Bir hekimin hastasıyla ilgili yaptığı değerlendirme ve karar süreci hasta ile görüşme görüşme, muayene ve tetkiklerin değerlendirilmesi aşamaları ile olmaktadır. Sadece tetkikler üzerinden yapılacak yorum eksik , yanlış ve sonsuz olasılıklar barındırır. Bu açıdan sorularınızı sizi muayene eden ve bu tetkikleri isteyen hekime sormanız çok daha net ve yerinde bir cevaba ulaşmanızı sağlayacaktır.

21 Şubat 2019 10:36