İY
Soru Sahibi
29 Ekim 2021 15:37

Eklem ağrıları

Hocam benim sürekli devam eden kollarımda ayaklarımda ve belimde ağrılar mevcut sabah kalkarken her tarafım şiddetli ağrılarım oluyor belimin ağrısı için acile gittim ve bazı tahliller yapıldı idrar tahlilimde Rbc ve eritrosit seviyem yüksek çıktı kan tahlilimde aynı romatizma hastalığımmı var benim? Ailemize ankilozan spondilit mevcut

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Tolga Enver Yücetürk
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Günaydın Yusuf Bey, Çok alevli ve aşikar süreçler olmadıkça romatizmal hastalıkların net tanısının acil serviste konması pek mümkün değildir. Acil servislerin görevi hayatı tehdit edebilecek sağlık sorunlarını bertaraf etmek ve ağır hastalıklarda da hastanın sağlık durumunu daha düşük riskli düzeye taşıyıp ilgili branşa sevk etmektir. Rahatsızlığınızın tanı ve tedavisi için Romatoloji uzman hekimine muayene olmanız gereklidir.

30 Ekim 2021 09:04