GS
Soru Sahibi
18 Aralık 2013 09:58

tuvalet eğitiminde erken mi davrandım, zararı var mı??

merhaba, kızım 20 aylıkken bezini çıkarmaya başlayınca ben de lazımlık alıp bezi bıraktım. bir süre normal tuvalet eğitimi süreci yaşadık ve sonra canı istediği taktirde çişini söylemesine rağmen 4 ay boyunca zaman zaman lazımlığa zaman zaman altına yaptı. geceleri ben kaldırmadığım taktirde hep altına yaptı ve uykuları çok düzensizdi. kakasını ise sürekli lazımlığına yaptı. geçen hafta akraba ziyareti için şehir dışına çıktığımızda babasından 5 gün ayrı kaldı ve uyku, yemek, çiş herşey problem oldu. çişini sürekli altına yaptığı ve ben de şimdiye kadar davrandığım gibi sabırlı davranamadığımiçin tekrar bez bağlamaya başladım ama önce kendisine sordum ve bağlamamı istedi. dolayısıyla sanırım tuvalet eğitimine erken başladım. acaba kızıma psikolojik olarak bir zararı olmuşmudur. ben hiçbir şekilde zorlayıcı davranmadım, altına kaçırdığında kızmadım ama lazımlığına yapması gerektiğini açıklamaya çalıştım.zaman zaman sabrımın taştığı elbette oldu ama genel olarak durum buydu. acaba kızıma zarar mı verdim ve şimdi nasıl davranmam gerek??

1 cevap
Cevaplar (1)

Tuvalet konusunda zorlamayın bezi tamamen hayatınızdan çıkamanız ve tuvalet eğitimine çocuğu hazırlamanız gerekir kazalarda tepkisiz kalmalı ona sorumluluk vermelisiniz sorun devam ederse lütfen yardım alın

9 Ocak 2014 10:10