SU
Soru Sahibi
20 Ocak 2014 15:53

1 yaşında kız çocuğunda sürtünme

Merhaba Benim 13 aylık bir kızım var.İki ay kadar önce pişik oldu ve cinsel organını kaşımaya başladı.Bu kaşıntı sürtünmeye döndu.Pişiği iyileşti ancak bu sefer bir süre sonra parça parça kızarıklıklar oluştu ve beraberinde sürtünme de tekrar başladı.Bu kızarıklıkları da tedavi ettik ancak hala sürtünmeye devam ediyor,özellikle de uykuya dalacağı zaman.En son 2 hafta önce kızarıklıklar için gittiğimizde doktor idrar tahliline gerek olmadığını,enfekte bir şey olmadığını söyledi.Kaşıntı kremlerini kullanınca düzelir zamanla dedi ama hala sürtünüyor.Bacaklarının arasına yastık almaya başladı.Bunu alışkanlık haline getirdiği için mi,hoşuna gittiği için mi yoksa bizim neden olduğumuz bir şeyden dolayı mı yapıyor anlayamıyorum.Bu normal mi bu yaşta?Daha yaşı çok küçük ,ne yapacağımı bilemiyorum.Okul öncesi çağda olduğunu biliyorum,ben öğretmenim kendim de tanık oldum ama bu yaş için çok erken değil mi?Vazgeçirmek,bu davranışı söndürmek için ne yapabilirim? Şimdiden teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)

Önelikle görmezden gelmelisiniz çocugun hayatında onu kaygılandıran bir durum da olabilir devam ederse mutlaka yardım alın

30 Ocak 2014 23:09