27 Ekim 2017 17:54

Tüm vücut sintigrafisi

İyi günler Doktor bey hastaneye annemin bel ağrısı şikayeti nedeniyle başvurduğumuzda tüm vücut sintigrafisi istendi ve yapıldı.Bize verilen sintigrafi raporunu değerlendirebilirmisiniz?Raporda; L4_5 te corpus sağ yarıda yoğun olmak üzere corpusta BTde sklerotik lezyonda artmış osteoblastik aktivite tutulumu izlenmiş olup lezyonun malign/bening/metastatik lezyon ayrımı için klinik radyolojik korelasyonu önerilir.diye yazıyor.şimdiden teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

iyi günler, annenizin osteoblastik aktivite meydana getirebilecek diğer sistematik durumlar veya hastalıklar açısından ileri tetkikle veya biopsi dahil) değerlendirilmesi gerekir. Şuanda kesin bir şey söylenemez. geçmiş olsun dileklerimle sağlıklı günler dilerim.

2 Kasım 2017 18:41
Soru Sahibi

Teşekkür ederim..

2 Kasım 2017 19:11
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Rica ederim. Insaallah sonuçta gasraniz tedavisini alir sifa bulur.

11 Kasım 2017 13:24