7Z
Soru Sahibi
23 Ekim 2021 02:45

Kuyruk sokumu yakınlarında derinlerde şişlikler (Dışarından belli olmuyorlar)

Sevgili hocam merhabalar. 26 yaşındayım. Benim kuyruk sokumu yakınlarında, yani arka bel kısmında (O bölgeye tam ne deniyor bilmiyorum) derinlerde elime üzüm büyüklüklerinde şişlikler geliyor. Öyle dışarıdan belli olan şişlikler değil ancak elinizle bastırınca elimin altında oynuyor. Yağ bezeleri gibi hissiyatları var ve bir kaç tane varlar. Ara ara o şişliklerin olduğu taraflardan bel ağrısı da çekiyorum. Bunlar ne olabilir? Omurga kemiğimin solunda ve sağında varlar. O bölgelerde lenf nodları var mıdır, bunlar lenf nodu olabilir mi? Veya kas, yağ kitlesi vb. gibi? İnternetten baktığımda anatomik olarak o bölgede lenf nodları gözükmüyor fakat merak ettim. Bunlar ne olabilir hocam? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Engin Kesgin
Ortopedi ve Travmatoloji

Merhaba. El ile belirgin olan yag bezeleri vardir. Lipom denilen ele gelen şişlikler genelikle zararsizdur.

24 Ekim 2021 16:24